2017 Magnum ve LensCulture Fotoğraf Ödülleri’nin kazananları açıklandı

551 defa okundu Yorumlanmadı , kategorisinde, tarihinde yayınlandı

2017 Magnum ve LensCulture Fotoğraf Ödülleri’nin kazananları açıklandı

Magnum ve LensCulture, daha önce bugün Belgesel, Güzel Sanatlar, Açık, Fotoğraf Muhabirliği, Portre ve Sokak olmak üzere altı kategoride ödül alan 2017 Fotoğraf Ödülleri’nin kazananları resmen ilan etti.

‘Single Image’ ödül sahiplerinin her biri (Magnum ve LensCulture en iyi Series ödüllerini de verdi) ödül parasıyla 1,500 dolarla ve fotoğrafçılığın en prestijli isimlerinden biri tarafından verilen ödülle kazanılan ciddi övünme haklarıyla dolaşıyor. .

Buna ek olarak, kazananların, finalistlerin ve jüri üyelerinin hepsi yıl boyunca çeşitli foto raf festivallerinde gösterilecek.

MAGNUM’UN KAZANANLARI VE LENCULTURE FOTOĞRAF ÖDÜLLERİ DUYURUSU.

2017 Magnum ve LensCulture Fotoğraf Ödülleri’nin kazananı olarak on iki uluslararası fotoğrafçı ilan edildi. Efsanevi fotoğraf ajansı Magnum Photos ve LensCulture, fotoğraf yeteneklerini tanımak, ödüllendirmek ve desteklemek için ikinci kez güçlerini birleştirdi. Her fotoğrafçıya bir nakit ödül verilecek ve Magnum Photos ve LensCulture’un bir araya geldiği 6,5 milyondan fazla izleyici kitlesiyle uluslararası poz kazandı. Kazanan projeler, bu yıl Londra’nın The Photographers ‘Gallery’de düzenlenecek dijital bir sergide sergilenecek ve dünya çapındaki fotoğraf festivallerinde sergilenecek. Ayrıca, ödül alan kişilere Magnum ve LensCulture uzman rehberliğinden ulaşılacak.

Prestijli ödülün on iki galibi tüm dünyadan selamlar ve çeşitli konularda uğraşırlar. Belgesel serisinin galibi Nick Hannes, elitlerin Dubai’deki kültürünü içeren bir proje izlerken, Lissa Rivera’nın ikili olmayan eşinin çarpıcı portreleri çağdaş toplumsal cinsiyet kavramlarını ve anlatılarını günümüz toplumunda keşfetti. Hepsi söylendiği gibi, seriler ve tek resim ödülleri, Sokak, Portre, Fotoğraf Muhabirliği, Açık, Güzel Sanatlar ve Belgesel olmak üzere altı kategoriyi içeriyor.

SERİ Kazananlar

Sokak: Argus Paul Estabrook, Güney Kore – “Losing Face”

Portre: Lissa Rivera, Amerika Birleşik Devletleri – “Beautiful Boy”

Fotoğraf muhabirliği: Jason Florio, Birleşik Krallık – “Hedef Avrupa”

Açılış: Medine Dugger, Nijerya – “Chroma: JD Okhai Ojeikere’ye Bir Hareket”

Güzel Sanatlar: Daniel Shipp, Avustralya – “Botanik Soruşturma”

Belgesel: Nick Hannes, Belçika – “Ekmek ve Sirkeler”

TEK KAZANICILAR

Sokak: Hakim Boulouiz, İsviçre – “Koro”

Portre: Artur Zdral, Polonya – “Kasia”

Fotoğraf muhabirliği: Szymon Barylski – “Kaçıyor Ölüm”

Açık: Britta Jaschinski, Birleşik Krallık – “Müsadere Edildi”

Güzel Sanatlar: Ellie Davis, Birleşik Krallık – “Yıldızlar”

Belgesel: Retam Kumar Shaw, Hindistan – “Sokak Güreşi”

Buna ek olarak, yirmi bir finalist seçildi ve her jüri, bir fotoğrafçıyı “Jüri Seçimi” olarak seçti.

Jüri Seçimleri

Edgar Martins, Birleşik Krallık – Ölüm, Yaşam ve Diğer Etkileşimler Üzerine Siloquies ve Soliloquies. Yumi Goto, bağımsız fotoğraf küratörü, editör, araştırmacı, danışman ve yayıncı tarafından seçildi.

Shahria Sharmin, Bangladeş – “Call Me Heena” Magnum fotoğrafçısı ve MacArthur Üyesi Susan Meiselas tarafından seçildi.

Christian Werner, Almanya – “Harabe Yolu” National Geographic Dergisi Fotoğraf Yönetmeni Sarah Leen tarafından seçildi.
Sonja Hamad, Almanya – “Jin-Jiyan-Azadi: Kadın, Yaşam, Özgürlük” Aperture Vakfı’ndaki yaratıcı yönetmen Lesley Martin ve The PhotoBook Review yayıncısı tarafından seçildi.
Antonio Gibotta, İtalya – “Enfarinats”. Jim Casper, LensCulture baş editörü tarafından seçildi.

MD Tanveer Rohan, Bangladeş – “Fun Bath” Magnum fotoğrafçısı David Hurn tarafından seçildi.

Terje Abusdal, Norveç – “Slash and Burn”. Magnum fotoğrafçısı Alec Soth tarafından seçildi.

Mirko Saviane, İtalya – “B-Uranüs” LagosPhoto Festivali Kurucusu ve Müdürü ve Afrikalı Sanatçılar Vakfı Azu Nwagbogu tarafından seçildi.

Finalistler

Zhang KeChun, Çin – “Dağlar ve Su Arasında”

Thomas Alleman, ABD – “Canavarın Doğası: Los Angeles’ta Topraklarda Yaşamak”

Thom Pierce, Güney Afrika – “Semonkong Atlıları”

Sasha Maslov, ABD – “Gaziler: İkinci Dünya Savaşı’nın Yüzleri”

Roei Greenberg, İsrail – “Along the Break”

Paul D’Haese, Belçika – “Hayali Bir Şehir Kurmak”

Panos Kefalos, Yunanistan – “Azizler”

Jonathan Bachman, Amerika Birleşik Devletleri – “Baton Rouge’daki Huzursuzluk”

Jens Juul, Danimarka – “Biotop”

Gregg Segel, Amerika Birleşik Devletleri – “Günlük Ekmek”

Gabriel Romero, Amerika Birleşik Devletleri – “Liberation and Longing”

Emilien Urbano, Fransa – “Unutulmuş Bir Ulusun Savaşı”

Ash Shinya Kawaoto, Japonya – “Hurda ve Kur”

Antonio Faccilongo, İtalya – “Habibi”

Ramona Deckers, Hollanda – “Yatakta Goran”

Matthew Sowa, Amerika Birleşik Devletleri – “Anneannenin Odası”

Karen Pulfer Focht, Amerika Birleşik Devletleri – “En Yoğun Beyin Cerrahisi Birimi”

Farida Lemeatrag, Belçika – “Milo”

Ana Carolina Fernandes, Brezilya – “Yanan Otobüs”

Amos Nachoum, Amerika Birleşik Devletleri – “Seal and Penguin”

AM Ahad, Bangladeş – “Metal Toz Kaplı Çocukluk”

REKLAM (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); REKLAM
Yorumlara Kapalı